Здорова дитина – здорова нація

Здорова дитина – здорова нація

     Іван ЙосифівРозпочався новий навчальний рік. Насичена освітня програма передбачає набуття рівня знань, умінь та практичних навиків з усіх навчальних предметів, у тому числі і фізичної культури. Всім відомо, що нині стан здоров’я і спосіб життя школярів – далеко не найкращий. Така ситуація становить реальну загрозу генофонду нації, тож і стала пріоритетною проблемою загальнодержавного значення та потребує якнайшвидшого вирішення.
     Напередодні Дня фізичної культури і спорту  саме про це  важливе та актуальне питання ведемо розмову з новопризначеним головним спеціалістом відділу освіти райдержадміністрації, відмінником освіти України Іваном Йосифівим (на фото).

     
     – Іване Дмитровичу, розкажіть, будь-ласка, про основні завдання на новій посаді.
     – Важливо все. Найперше – це наполеглива творча, методична, практична робота з директорами загальноосвітніх шкіл, учителями фізичної культури та тренерами ДЮСШ, постійна співпраця з місцевою владою, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту РДА, Всеукраїнським фізкультурно-спортивним товариством «Колос», засобами масової інформації.
     Проблема стану здоров’я дітей у навчальних закладах району досить серйозна. На мою думку, її потрібно вирішувати комплексно: сім’я, садочок, загальноосвітня школа, дитяча спортивна школа. Перші кроки вже втілюються в конкретні дії. 7 вересня проведено спільну нараду директорів шкіл, учителів фізичної культури, тренерів ДЮСШ з медичними працівниками району під головуванням заступника голови райдержадміністрації Ірини Чернеги. У нараді взяли участь і виступили начальник відділу освіти РДА Василь Матіїв та заступник головного лікаря Галицької ЦРЛ з охорони дитинства та пологової допомоги Лілія Бугай. Визначено комплекс заходів зі створення умов для формування в учнів ціннісних орієнтацій щодо культури здоров’я й здорового способу життя.
     Розроблено регламент проведення спортивно-масових та фізкультурно-оздоровчих заходів для навчальних закладів району, яким передбачено проводити обов’язкові заходи режиму дня фізкультурного спрямування (рухливі перерви в початковій школі, фізкультхвилинки на уроках всіх навчальних предметів з учнями 1-11 класів, оздоровчі години та Дні здоров’я).
     Особливо болючим залишається питання організації медичного контролю за станом здоров’я школярів, а це в свою чергу не дозволяє провести якісний розподіл дітей на групи здоров’я.
     Учасники наради відвідали Галицький центр здоров’я для дітей з вадами рухово-опорного апарату. Відкриття такого центру в м.Галичі є дуже важливим, адже тут діти оздоровлюються за індивідуальними програмами.
     – Чи під силу нашим фахівцям виконати завдання програми?
     – Нова навчальна програма характеризується варіативністю видів навчальної діяльності. Змістове наповнення фізичної культури навчальний заклад формує самостійно з варіативних модулів. При виборі навчальних модулів враховуються бажання учнів, наявність матеріально-технічної бази, регіональні спортивні традиції та кадрове забезпечення. Всього вчителів фізкультури в школах району – 55, з них 75% – фахівці з вищою спеціальною освітою.
     – Як, на Вашу думку, можна було б покращити стан фізичної культури в нашому районі?
     – В першу чергу необхідно провести інвентаризацію майна і забезпечити школи спортивним обладнанням. Не вистачає гімнастичних матів та приладів, м’ячів футбольних, волейбольних, баскетбольних, тренажерного обладнання. Наступне завдання – визначити орієнтовні критерії та оцінки роботи школи з фізичного виховання, забезпечити належний лікарський і батьківський контроль за станом фізичного розвитку школярів.
     – Напередодні професійного свята що б Ви побажали всім, з ким працюєте,  хто має відношення до фізичної культури?
     – Бажаю всім міцного здоров’я, взаєморозуміння, терпіння, плідної праці, залучати якнайбільше школярів до систематичних занять фізичною культурою і спортом, до ведення здорового способу життя. Адже буде здоровою дитина – буде здоровою нація.

Розмову вела Ірина Заклінська