Здорові діти – задоволені батьки

Здорові діти –  задоволені батьки

     Здорові діти –  задоволені батьки16 серпня розпочався третій сплав по річці Дністер гопаківцями, очолений Віктором Павлюком, учителем Бойовго Гопака. Гопаківці Івано-Франківського осередку вирішили представити наш край учасникам даної організації з Харкова, Полтави та інших східних областей України. А тому цього разу маршрут туристично-освітнього характеру символічно взяв свій початок в древньому місті Галич і завершиться у місті Заліщики Тернопільській області приблизно через сім днів.
      «Головне наше завдання – патріотичне виховання та прищеплення здорового способу життя», – наголошує Віктор Павлюк.
     Під час маршруту його учасники відвідують музеї та різноманітні визначні пам’ятки в місцях зупинок. Загалом шлях, який потрібно подолати, включає 150 км на воді та 80 км пішки.
     Говорячи про створення школи бойового гопака, генерал-полковник і верховний отаман українського козацтва Володимир Пилат наголосив на головній проблемі в Галицькому районі, а це – відсутність відповідного персоналу для викладання даного бойового стилю. «Для нас дуже важливо, що в Галичині є великий ресурс до оздоровлення, є підтримка зі сторони влади і найважливіше – зацікавленість до Бойового Гопака в самого населення, а тому ми налаштовані на його розвиток в Галицькому регіоні».
     В цьому році першим кроком до поставленої мети стане відновлення уроків гопаку у Бурштинській ЗОШ І – ІІІ ст. №3. Разом з цим, в Галицькому районі будуть створюватися літні табори для дітей. Валеолог Харківського університету ім. Карамзіна Марія Пахолок зауважує, що слід враховувати специфіку нашого регіону, де велика кількість батьків перебуває за кордоном. В результаті цього діти живуть за власними законами та правилами, змушені самі адаптовуватися до життя.
     Вона на яскравих прикладах роботи вже існуючих літніх таборів доводить, як тут високо-кваліфіковані викладачі, працюючи з дітьми, знаходять підхід до кожного свого учня. Вже через два тижні спостерігаються помітні зміни як у самопочутті дітей, так і в їх поведінці.
     Сплави річками насамперед надають змогу розвивати у молоді почуття довіри та відповідальності один перед одним, викликають зацікавленість подорожувати, пізнавати рідний край і розвиватися як особистість.

Аріна Сивак