Зелений туризм – вигідний бізнес

Зелений туризм – вигідний бізнес

     Залений туризмСьогодні в лексикон українців вкоренилося поняття зелений туризм – один із видів бізнесу з розвиненою туристичною інфраструктурою, який вже давно набув поширення у цивілізованих країнах. Зрештою, це бізнес, який не потребує великого стартового капіталу.
     Даний вид підприємництва дає змогу вирішити проблеми зайнятості населення. А для українського села може стати панацеєю від багатьох проблем. Не залишається поза увагою й міський житель, для якого зелений туризм є чудовим способом розслабитись, відпочити фізично і духовно.
     Люди, які займаються ним, можуть отримати доходи вищі, аніж від сільського господарства, а паралельно ще й освоювати інші види діяльності. Крім того, починати можна з уже наявних умов, живучи в селі і маючи власне господарство, що дасть змогу додаткового збуту власної сільськогосподарської продукції.
     Отже, з чого почати? Насамперед, потрібно визначитись, чи родина хоче, щоб у вашому домі з’явилися чужі люди. Недоброзичливість домочадців може зіпсувати комусь довгоочікуваний відпочинок. Далі слід оцінити, чи достатньо у вас умов для прийому гостей. Адже дехто з них погодиться на зручності, розташовані на подвір’ї, але чи захоче хтось мешкати в прохідній кімнаті? Великою перевагою може бути спеціально облаштована кімната.
     Потрібно також зрозуміти, чому туристи прагнуть такого відпочинку. Річ у тому, що у зеленого туризму є низка переваг: менша вартість, ніж на морі чи за кордоном; можливість відпочити в екологічно чистому регіоні та харчуватись натуральними продуктами; нагода втекти від галасливого міста та відпочити родиною і, нарешті, – відчути місцевий колорит.
     Сучасний турист шукає відпочинку переважно через туристичну фірму, оголошення в пресі, буклети, довідники, через туристично-інформаційні центри та Інтернет. Але бувають такі подорожуючі, які їдуть навмання. Для них обов’язково потрібно передбачити вказівники від центральної дороги до вашої садиби. Тут мала б допомогти місцева влада.
     Приймаючи гостей, вам слід мати відповідну краєзнавчу літературу, яку отримає турист, котрий у вас відпочиває. Буклети, візитівки розповідатимуть про ваші послуги. Це стане не тільки гарною згадкою про відпочинок, але й додатковою рекламою вашої садиби.
     Інша можливість залучення туристів у регіон – проведення цікавих масових заходів (фестивалів, змагань, народних гулянь). Не треба вигадувати нічого нового, варто лише залучити приїжджих до традиційних обрядів, на які багатий наш Галицький край.
      Тут знову має бути співпраця з місцевою владою, адже різноманітні масові заходи є одним із важливих факторів розвитку туризму в районі. Кожен відпочиваючий, приїхавши на фестиваль, ознайомиться з місцевістю та особливостями відпочинку і захоче приїхати ще. А також розповість родичам, друзям, співробітникам, як добре тут можна відпочити. Ви повинні зробити все, щоб самі ж клієнти робили вам рекламу.
     Туристу потрібне різноманітне дозвілля, а це тематичні екскурсії до історичних та архітектурних пам’яток, прогулянки та відпочинок на природі, спортивні змагання (за наявністю стадіону або майданчиків), риболовля, вивчення місцевої кухні, верхова їзда або катання в бричці, санях тощо. Залежно від сезону можна запропонувати збирання грибів, ягід, лікарських рослин, купання в річці (взимку – моржування), велосипедні прогулянки та інше.
     Розвиток туризму не є надскладним завданням. Усе, що треба, ми вже маємо: чудову природу навколо, чисте повітря, мальовничі місця природи, лікувальні джерела, доброзичливих мешканців і цікаві традиції та історії. Тож варто докласти зусиль і знань, щоб поділитися цим з іншими, заробити собі при цьому на вищий рівень особистого життя.
     Для бажаючих освоїти даний вид бізнесу в районі проводитиметься тренінг, для участі в якому слід тільки подати заявку та зареєструватись. Контактний телефон 21-931.

Галина Леочко, головний спеціаліст з розвитку туризму відділу культури та туризму Галицької районної державної адміністрації