Зеленський запатентував на себе три торгові марки

Зеленський запатентував на себе три торгові марки

Український інститут інтелектуальної власності (“Укрпатент”) днями зареєстрував три нові товарні знаки на ім’я Володимира Олександровича Зеленського. Як повідомляє видання dev.ua,  президент України отримав свідоцтво на торгову марку “Рассмеши комика” – на додачу до зареєстрованої ще у грудні 2012 року україномовної ТМ “Розсміши коміка”, повідомляє Літературна газета.

Однак на відміну від україномовної, нова ТМ додатково передбачає можливість застосування її до паперової та картонної продукції, канцтоварів, книжкових обкладинок, навчальних матеріалів, пластмасової упаковки, а також обгорткового паперу та пакетів.

Крім того, “Укрпатент” видав Зеленському свідоцтво на товарний знак KVARTAL 95, який може використовуватись у товарах та послугах тих самих класів, що й ТМ “Рассмеши комика”.

Також на президента було зареєстровано ТМ “Слуга народу” (саме з українським закінченням) для використання на одязі, взутті, головних уборах, у сферах страхування та банківських послуг, упаковки та зберігання товарів, перевезень та організації подорожей, кейтерингу, готельних, охоронних, соціальних та юридичних послуг.

При цьому однойменні ТМ, у тому числі російськомовна, реєструвалися на Зеленського для використання у низці інших сфер ще у 2018 та 2019 роках.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський був і є одним із засновників та керівників, а також акторів створеного у 2003 році творчого об’єднання “Квартал 95”, що займається виробництвом гумористичних телешоу, концертів та серіалів. Одним із них є талант-шоу “Розсміши коміка”, в якому Зеленський до обрання президентом брав участь як, власне, комік, якого мають смішити гості програми.

Зеленський щороку зазначає у декларації отримання роялті на рівні кількох мільйонів гривень від “Кварталу 95”. Зокрема, у 2019 році він вказав майже 5 млн грн., а наступного року — понад 4,5 млн. грн.

З обранням Володимира Зеленського главою держави, у владу потрапило багато вихідців із цієї структури, включаючи нинішнього главу Служби безпеки України Івана Баканова, першого помічника президента Сергія Шефіра та цілу низку депутатів Верховної Ради. Крім того, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук теж колись був колегою Зеленського у проєкті Клуб веселих і винахідливих.