Зеленський заявляє про загальноукраїнський референдум, який має вирішити долю Криму і Донбасу

Зеленський заявляє про загальноукраїнський референдум, який має вирішити долю Криму і Донбасу

Остаточно проблемні питання на переговорах між Україною та Росією буде вирішувати всеукраїнський референдум. Це стосується питань гарантій безпеки і тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав в інтерв'ю Суспільному. І уточнив, що українську Конституцію чекають серйозні зміни.

"Відповідь же дуже проста. Ми всі вже розуміємо. Нас не беруть в НАТО , тому що бояться Росію. Ось і все. І нам треба заспокоїтись, сказати що, "окей, інші гарантії безпеки". Є країни НАТО, які хочуть бути гарантами безпеки, які, на жаль, не можуть нам запровадити стовідсоткове членство в Альянсі, але готові робити все те, що повинен був би робити альянс, якщо б ми були членами альянсу. І я вважаю що це нормальний компроміс", — додав він.

За словами Зеленського, у питаннях гарантії безпеки мова йтиме про конституційні зміни. 

"Я пояснював усім переговорним групам: коли ви говорите про всі ці зміни, і вони можуть бути історичними, ми нікуди не дінемось, ми прийдемо до референдуму. Народ повинен буде сказати і дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А ось якими вони будуть — це вже питання нашої розмови і розуміння між Україною і Росією. Тому у будь-якому випадку я готовий піти на все, якщо моя ця хода буде з нашим народом", — зазначив президент.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал https://t.me/galslovo