Житлова субсидія – допомога тим, хто її потребує!

     На порозі новий опалювальний сезон і знову мова йде про субсидії, тим більше, що останнім часом різко зросли тарифи на житлово-комунальні послуги та ціна на природний газ.
     Право на отримання адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг поширюються на громадян, які проживають у житлових приміщеннях державного та громадського фонду, в тому числі, у гуртожитках приватного житлового фонду та призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства і обсяг визначеного обов’язкового відсотка платежу. А він становить 15% середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
     При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 м2 на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 м2 на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.
     Проте, якщо у житловому приміщенні (будинку) зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші не працездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого підсобного господарства, пенсія та інші соціальні виплати, або якщо у складі зареєстрованих є неповнолітні діти, інваліди 1 та 2 групи і середньомісячний сукупний дохід на одного не перевищує 50 % прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, розмір плати за житлово - комунальні послуги в межах норми користування становить 10 % їх середньомісячного сукупного доходу.
     До сукупного доходу сім’ї включаються всі види грошових та натуральних доходів, які визначені Методикою обчислення сукупного доходу см’ї для всіх видів допомоги, а саме: заробітна плата, в тому числі за роботу за сумісництвом; надбавки і доплати усіх видів; премії, щорічна винагорода з фонду матеріального заохочення за річними підсумками роботи, стипендії, пенсії, державні допомоги: допомога малозабезпеченій сім’ї, допомога сім’ям з дітьми, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам тощо (крім одноразової допомоги); доходи від підприємницької діяльності, селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства. При цьому в особистому підсобному господарстві враховуються отримані доходи із земельної ділянки площею понад 0.06 га.; виплата допомоги з безробіття; одержувані аліменти і тимчасова допомога на неповнолітніх дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, або коли стягнення аліментів неможливе; інші надходження.
     Необхідні документи для призначення субсидій:
     З метою подальшого спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тепер для призначення житлової субсидії громадяни надають лише такі документи:
     1) заява встановленої форми;
     2) декларація про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за попередні 6 місяців;
     3) довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за попередні 6 місяців перед місяцем звернення.
     Під час звернення до органу праці та соціального захисту населення при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний номер.
     Відтепер громадяни звільняються від обов’язку надавати для призначення субсидій довідки організацій – надавачів житлово-комунальних послуг, така інформація буде надаватися надавачами послуг на запит органів праці та соціального захисту населення.
     Зверніть увагу! За наявності засобів обліку води, тепла, газу та електроенергії при підтвердженні права на отримання субсидії на наступний термін розмір витрат громадян на оплату житлово-комунальних послуг (15% чи 10 %) зменшується на 2% (але не більше ніж на 6 %) за кожні 10 % зменшення загальної суми вартості фактично використаних послуг у попередньому періоді проти суми їх вартості за встановленими нормами споживання.
     При поданні недостовірної, неповної інформації про власність, майно та доходи, суми субсидій, перерахованих надміру внаслідок подання громадянами свідомо документів із неправильними відомостями, повертаються ними за вимогою органів, що призначають субсидії, у подвійному розмірі. Подання свідомо недостовірних даних тягне за собою припинення надання субсидій та позбавлення права на її призначення на наступний термін.
     З усіх питань, які стосуються призначення субсидій на житлово-комунальні послуги, просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення Галицької райдерж-адміністрації або дзвонити за телефоном “гарячої телефонної лінії” 2-11-52, 2-14-51, яка працює з 6:00 до 23:00 год.
     Також розроблений графік виїзного прийому документів на отримання субсидій спеціалістами управління праці та соціального захисту населення.
     Графік виїзного прийому документів для оформлення субсидій спеціалістами управління праці і соціального захисту населення Галицької райдержадміністрації подано в газеті «ГС» №35 від 21 серпня.