Жива історія

Жива історія

     Дем’янів, криївкаДнями учні Дем’янівської школи відвідали музей визвольних змагань району та повстанську криївку, де охоче оглядали та уважно слухали розповідь Василя Хованця про те, як у 1946 році вояки УПА Іван Волошин, Степан Слободян, Степан Пунько поклали своє життя за незалежність України. Біля криївки –  пам’ятний хрест. Зворушливо і цікаво звучала розповідь Романа Німого – патріота своєї країни, який намагався донести нам правдиву, неспотворену історію.
     До глибини душі було боляче, коли почули прізвища учасників національно-визвольної боротьби, а серед них чимало мешканців Галицького району, які поклали свої голови на вівтар свободи. Багато дізналися учні про учасників повстанського руху, які були засуджені з політичних мотивів, про виселені сім’ї за співпрацю з УПА. Діти мали змогу побачити особисті речі повстанців, одяг, листівки, що розповідають про героїв легендарної боротьби.
     Не один раз ми відвідували цей музей, але хочеться ще і ще раз повертатися сюди, щоб знову відчути патріотичне віяння повстанського руху.
     Вчителі та учні доземно вклоняються Роману Німому, Миколі Яцківу, працівникам музею за те, що оберігають правдиву історію, вшановують героїв.
     Наш обов’язок – пам’ятати своє минуле, бо пам’ять – вічна, свята і невмируща.

Мирослава Шенкевич педагог-організатор Дем’янівської ЗОШ І-ІІ ст.