Під такою назвою у ці морозні зимові дні продовжується екологічна акція, оголошена у листопаді минулого року громадською екологічною організацією «Еко-Галич» спільно з Галицьким національним природним парком та відділом освіти Галицької райдержадміністрації. Мета акції – виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, залучення шкільної молоді до безпосередньої участі у охороні та відтворенні орнітофауни – важливої і невід’ємної частини довкілля.
У листопаді-грудні 2011 року у загальноосвітніх школах пройшов конкурс на виготовлення кращої годівнички для птахів, які були встановлені біля шкіл, будинків юних природолюбів. Напередодні 2012 року підведено підсумки першого етапу акції і переможцями у номінації «Краща пташина годівниця» визнані роботи: Мар’яни Левицької з Дем’янівської (годівничка «Світлиця», 1-е місце), Івана Гулика та Дмитра Дівончука з Деліївської (годівничка «Очеретянка», 2-е місце), Володимира Човгана з Насташинської ЗОШ І-ІІІ ст. (годівничка «Ласкаво просимо», 3-е місце). Усі призери конкурсу нагороджені грамотами організаторів акції та цінними призами.
Михайло Беринда з Насташинської, Вікторія Генсіровська і Тарас Козар із Дорогівської загальноосвітніх шкіл нагороджені грамотами та заохочувальними преміями. Кращі з годівниць, що були представлені робочій групі, розміщені у «Зимовому містечку пернатих» головної садиби Галицького національного природного парку і їх охоче відвідують птахи. А екскурсанти Парку мають можливість помилуватись витвором умілих рук юних природоохоронців.
У ці лютневі морозні дні акція по догляду за птахами вступила у найбільш відповідальну фазу. У час, коли земля засипана снігом, а водойми сковані льодом, необхідно підтримати птахів годівлею, бо їм не так страшний холод, як голод. Холодні дні січня і лютого змусили водоплавних птахів шукати нових місць перебування, бо обжиті ними місця покрились міцною кригою.
По-людськи віднеслись до красенів лебедів жителі села Німшин, біля якого вони зграйкою осіли на Дністрі. Учні 6-9 класів місцевої школи Богдан Вільчук, Микола Шевченко, брати Матейки, Мар’яна Тринадцята, Аліна Мандієва під керівництвом учителя біології Наталії Бойчук організували підгодівлю птахів. А Данило Білоус, виявивши двох поранених і немічних лебедів, прихистив їх у своїй садибі, а потім передав на лікування та догляд у Центр реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку.
Сподіваємось, що учні школи, громадськість села, підгодовуючи птахів кукурудзою, ячменем, пшеницею, іншими кормами, допоможуть перебути їм цю холоднечу. Від імені керівництва «Еко-Галич» та дирекції Парку висловлюємо вдячність Наталії Василівні Бойчук за виховання в підростаючого покоління чуйності і милосердя, дбайливого ставлення до матінки-природи. А Данило Білоус претендує тепер на відзначення як кращий друг природи в одній із номінацій нашої екологічної акції.
Кожному учаснику акції «Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом» нагадуємо, що протягом лютого-березня продовжуються підкорм птахів, спостереження за ними і ведення щоденників: час встановлення годівнички, назви кормів, періодичність годівлі, види і кількість птахів, які харчуються тощо. Щоденник ілюструється малюнками та фотографіями «підшефних» пернатих друзів.
У лютому у школах проходить конкурс на краще виготовлення шпаківень, синичників, дуплянок. Після підведення підсумків на місцях і представлення переможця на участь в районному конкурсі, протягом березня – до Міжнародного дня птахів і їх повернення в рідний край, будиночки для птахів встановлюються у садах, парках, скверах.
Для визначення переможців районного конкурсу юні екологи, під керівництвом учителів біології кожної загальноосвітньої школи представляють до 15 березня робочій групі у Галицький національний природний парк такі матеріали:
- кращий щоденник спостережень за птахами, їх годівлею у зимовий час;
- кращий малюнок і фото «підшефних» птахів;
- сценарій виступу шкільної екологічної агітбригади;
- кращу шпаківню, синичник, дуплянку.
Робоча група визначає переможців конкурсів – загальноосвітні школи та індивідуальних учасників, які нагороджуються грамотами і призами.
Списки переможців буде оприлюднено в газеті «Галицьке слово» до 1 квітня 2012 року. Переможці нагороджуватимуться на огляді учнівських екологічних агітбригад.
“Зігріємо пернатих любов’ю і доглядом”
Іван Голійчук, методист Галицького національного природного парку
Інші Новини
-
09:56
СБУ викрила зловмисника, який хотів підкупити співробітника Служби і уникнути покарання за свій попередній злочин -
11:04
Івано-франківський університет розпочинає співпрацю з одним із кращих університетів Британії -
10:46
Після опівночі в районі білоруського аеродрому пролунала серія вибухів -
10:37
Один телефонний дзвінок — і мінус 120 тисяч з рахунку -
12:47
В Україні воєнний стан і мобілізацію буде продовжено -
12:27
Четверо випускниць з Бурштинської громади за мультитест отримали максимальні бали -
12:11
Смертельне ДТП на Прикарпатті -
19:17
У заповіднику "Давній Галич" ремонту потребує 130-річна гуцульська ґражда -
13:45
Суд арештував корпоративні права "Карпатнафтохіму" на понад 2 мільярда гривень -
10:00
На Прикарпатті "гастролерки" з Волині пограбували помешкання