Злагода будує

Злагода будує

     БільшівціІдея розбудови держави повинна проходити через серце та свідомость кожної людини. Крок за кроком разом в спільній роботі в ім’я процвітання рідного краю ми зможемо надати Україні оновленого обличчя, звеличити її новими гідними справами та забезпечити незалежне майбутнє.
     «Згода – будує, а незгода – руйнує», – під таким гаслом 24 серпня 2010 року декан Більшівцівський УГКЦ о.Леонтій Насташинський освятив возведення  нового храму святого пророка Іллі в селі Жалибори.
     В цей день отець Святослав та отець Володимир, сільський голова Марія Щепанська, голова Галицької районної державної адміністрації Григорій Івасишин  та жителі села заклали наріжний камінь майбутньої церкви.
     На таку серйозну та відповідальну справу громада погоджувалася не одразу. Перед людьми, владою та архітекторами поставало безліч запитань. Існувало два варіанти. Реконструювати існуючий з 1880 року храм, або створити власними силами новий…
     Думали, зважували і зійшлися на будівництві нової святині. І ніби рука Господня вела людей до цього, бо на другий день робіт при зведенні фундаменту, було виявлено основу ще древнішого храму.
     Яка його історія? Зрозуміло, що для надання відповідей потрібно провести безліч досліджень...
     Сльози щастя і гордості виступили на очах о. Святослава, дивлячись на єднання людей. «Не кожному поколінню випадає така доля – створити щось величне для душі і дійсно потрібне суспільству… Я бачу як згуртовуються люди, відкладають особисті справи, жертвують власним часом, без окремого запрошення йдуть будувати... Будувати святиню, будувати своє майбутнє», – наголосив отець.
     В даний час вже є багато охочих допомогти у спорудженні храму. За словами Марії Щепанської, мешканці села не сподівалися на підтримку з боку підприємців та жертводавців. Складається враження, що всі запрацювали на одному подиху, заради єдиної мети – процвітання України.

Аріна Сивак